Slavia z opóźnieniem wraca do treningów

• autor: concordia1923, 2015-01-21 14:52

Slavia z opóźnieniem wraca do treningów

Slavia Ruda Śląska w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Pierwotnie piłkarze mieli wrócić do pracy po przerwie świąteczno-noworocznej wcześniej, jednak plany pokrzyżowały im strajki górników, w które sami byli zaangażowani.

Protest w kopalni KWK Pokój, znajdującej się w Rudzie Śląskiej, spowodował opóźnienie w powrocie do pracy po zimowej przerwie piłkarzy tamtejszej Slavii. W składzie zespołu występuje bowiem liczna grupa piłkarzy, którzy na co dzień pracują w tej kopalni. Przeciągające się strajki nie napawały optymizmem, jednak gdy tylko rząd porozumiał się ze związkami zawodowymi, piłkarze wrócili do treningów.

Pierwsze trening w Rudzie Śląskiej odbył się w poniedziałek. W styczniu zespół nie rozegra jeszcze żadnego sparingu, bowiem pierwszy test mecz zaplanowany jest na 7 lutego. Wówczas Slavia zmierzy się z Wilkami Wilcza. Ostatnim meczem sparingowym będzie pojedynek z Orłem Nakło Śląskie, na tydzień przed startem zmagań w IV lidze.

W ROZWINIĘCIU PREZENTUJEMY LISTĘ SPARINGÓW LIGOWEGO RYWALA CONCORDII kNURÓW

7.02.15 – Wilki Wilcza

11.02.15 – TS Szombierki Bytom

14.02.15 – ŁTS Łabędy (Gliwice)