Ukraińcy trenują z Concordią

• autor: concordia1923, 2015-02-13 09:17

Ukraińcy trenują z Concordią

Do tej pory do pierwszej drużyny Concordii nie dołączył żaden nowy zawodnik, ale też żaden nie odszedł. Przyszedł jednak czas na pierwsze testy. Wśród testowanych jest m.in. Tomasz Młynek z Dębu Gaszowice. 26-latek występuje na pozycji napastnika.

Dość sensacyjną informacją może być fakt, że z drużyną Concordii trenuje aż czterech Ukraińców. W Knurowie pojawili się bowiem Ukraińcy: Pavlo Yakubchuk (rocznik 1996), Ivan Kharchenko (1995), Mykola Sccherban (1997) i Yurii Medvediev (1986). Jeden z nich jest reprezentantem Metalista Charków i reprezentacji Ukrainy w kategoriach młodzieżowych. Ich przydatność do zespołu również była sprawdzana w sparingach. Ich sprowadzenie jest jednak bardzo skomplikowane, gdyż piłkarze ci potrzebują zatrudnienia w Polsce, by móc pozostać w naszym kraju na dłużej. Zawodnicy z Ukrainy obawiają się powrotu do swojego kraju z powodu wojny i wcielenia do wojska, a pochodzą z terenów objętych walkami.

autor: ~matka 2015-02-13 12:19:33

avatar warto dzisiaj przyjść na sparing. może wystąpią testowani zawodnicy.