Brosz trenerem Korony!

• autor: concordia1923, 2015-06-25 20:32

Brosz trenerem Korony!

Wychowanek i były zawodnik Concordii Knurów, Marcin Brosz, został nowym trenerem Korony Kielce. Na stanowisku szkoleniowca ekstraklasowego klubu 42-letni Brosz zastąpił Ryszarda Tarasiewicza, który prowadził drużynę z Kielc w ubiegłym sezonie.
Marcin Brosz pracował do tej pory w pięciu klubach. Swoją trenerską karierę rozpoczynał od Polonii Bytom, później przeniósł się do Koszarawy Żywiec, by w 2007 roku trafić do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Potem Broszodpowiadał za wyniki Odry Wodzisław Śląski, a od 2010 do 2014 roku był szkoleniowcem Piasta Gliwice.
W sezonie 2012/2013 Marcin Brosz doprowadził Piasta do czwartego miejsca w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, co zaowocowało awansem do Ligi Europy. Gliwiczanie pożegnali się z tymi rozgrywkami już w drugiej rundzie eliminacyjnej, gdzie nie sprostali azerskiemu Karabachowi Agdam.
Swój debiut w meczu ligowym w roli trenera Korony Brosz zaliczy 19 lipca. Wówczas kielczanie zagrają z Jagiellonią Białystok w meczu pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.
PANU MARCINOWI ŻYCZYMY POWODZENIA W NOWYM KLUBIE!